
Your Voice: Investeer en geloof in promotie!
Willem II sloot vrijdagavond een gitzwart 2022 af met een 0-3 overwinning in Doetinchem. Een overwinning die hopelijk geen zout in de ogen van de beleidsbepalers gaat strooien. Het is fijn om het jaar af te sluiten met een overwinning, maar de onderliggende voetbaltechnische problemen zijn daardoor niet opgelost. Met de huidige (aanvallende) kwaliteit in de selectie is het elke week een Russische roulette waarin je nooit zeker gaat zijn van een goed resultaat. Op korte termijn investeren in een nieuwe trainer en aanvallende kwaliteit is en blijft onvermijdelijk.
Desastreuze transferzomer in 2021
In het jaar 2022 waarin Willem II uitgesteld het 125-jarig jubileum vierde is Willem II op voetbaltechnisch gebied volledig door het ijs gezakt. Het begon in de zomer van 2021 toen Fred Grim door Martin van Geel en Joris Mathijsen werd overgehaald om naar Tilburg te komen. De transferzomer verliep desastreus en het lukte Joris Mathijsen niet om het vertrek van sterkhouders als Peters, Holmen, Van Beek, Pavlidis en Tresor op te vangen. Willem II begon het seizoen verrassend goed maar onder leiding van Grim donderde Willem II na de overwinning op PSV (25 september) volledig in elkaar. Een opmaat voor een desastreus 2022. Een jaar waarin twee trainers en een technisch directeur werden ontslagen. Een jaar waarin Willem II ondanks een sterke eindsprint toch degradeerde naar de KKD waarin vervolgens ondermaats word gepresteerd en thuis werd verloren van FC Den Bosch en Nac Breda.
De weken van de waarheid
Een rampzalig jaar waarover al genoeg is gezegd en geschreven. Het is nu zaak om weer vooruit te kijken. De komende weken gaan bepalend zijn of 2023 succesvoller gaat zijn dan 2022. Allereerst moet iedereen in en rondom de club gaan uitstralen dat er geloof is in promotie naar de Eredivisie en daar ook naar handelen. Dit geloof zal gevoed moeten worden door de juiste investeringen en keuzes die op korte termijn gaan worden op technisch gebied.
De laatste thuiswedstrijd tegen Nac was niet alleen qua resultaat teleurstellend, maar de manier van spelen was Willem II onwaardig. Lange halen, snel thuis, zonder buitenspelers en enige intentie om fatsoenlijk op te bouwen. Willem II zal terug moeten naar een duidelijke visie waarin men staat voor een manier van voetballen wat het publiek in Tilburg graag ziet; spelen om te winnen, aanvallend voetbal waarin de tegenstander overal op het veld afgejaagd word.
Investeren in aanvallende kwaliteit
Het is nu aan Martin van Geel en Teun Jacobs om de juiste keuzes te maken die gebaseerd zijn op een lange termijn voetbalvisie. Een visie waar Willem II staat voor verzorgd en aanvallend voetbal, waarbij van achteruit in hoog tempo wordt opgebouwd met een sterk, dynamisch en creatief middenveld. Een diepe nummer 9 (Hornkamp) met daarachter een lopende aanvallende middenvelder (Oosting) en twee buitenspelers die diepte hebben en individuele acties durven en mogen maken. Bij deze visie dient de juiste trainer (aub geen trainer die keeper of verdediger is geweest) gevonden te worden die ten alle tijden naar deze visie handelt. Trainers als Adil Ramzi, Maarten Maartens of John van ‘t Schip staan voor deze manier van voetballen.
Naast een investering in een nieuwe trainer zal er geinvesteerd moeten worden in de huidige selectie. De selectie heeft momenteel niet de samenstelling om deze manier van spelen goed in te vullen. Om het geloof terug te krijgen zullen Van Geel en Jacobs moeten investeren en de huidige selectie van een kwaliteitsinjectie te voorzien. De terugkeer van Oosting zal slechts een deel van deze kwaliteitsinjectie zijn. Naast Oosting zullen er twee snelle buitenspelers gehaald moeten worden die voor diepte zorgen en met lef en durf individuele acties te maken.
Van Geel en Jacobs hebben aangegeven dat er geen budget is om te investeren. Als er niet geinvesteerd word in een nieuwe trainer en aanvallende kwaliteit dan zal de tweede helft van het seizoen een martelgang gaan worden waarin je wekelijks moet hopen of het balletje de juiste kant op zal vallen. Met gerichte investeringen in de juiste trainer en aanvallende kwaliteit zal Willem II de ambitie om direct weer te promoveren nieuw leven kunnen inblazen.
Dat zal het geloof bij de hondstrouwe achterban snel terug kunnen laten keren. Als de supporters weer gaan genieten en geloven dat hun Willem II kan terugkeren naar de Eredivisie zullen zij weer het verschil gaan maken. Als er deze winterstop niet geinvesteerd gaat worden in een nieuwe trainer en aanvallende kwaliteit dan is de kans heel groot dat Willem II de komende jaren in de KKD blijft hangen en de opgebouwde band met de stad en de supporters wordt afgebroken. Een ontwikkeling die op lange termijn meer geld gaat kosten dan nu investeren…..Goedkoop zal dan duurkoop blijken te zijn.
John Nr 1.