
‘Willem II heeft daarna nooit meer een betere selectie gehad’
Als komende zaterdag Willem II-PSV gespeeld wordt, is de kans groot dat Bart Van Den Eede zijn clubs staat te poetsen. De ex-prof, die een hoofdrol vervulde tijdens de laatste thuiszege van de Tricolores op de Eindhovenaren, heeft weinig meer met voetbal. “Snel was ik wel, maar dan richting bar.”
Van de kicks naar de greens; sinds drie jaar is Van Den Eede (38) manager van een golfclub in Beveren. De Belg was na zeventien seizoenen profvoetbal en drie jaar voor de Nederlandse vakbond voor contractspelers (VVCS) gewerkt te hebben ‘een beetje uitgekeken’ op de voetballerij. “Ik ben er inmiddels achter dat ik daar alleen in wil verblijven als speler óf als technisch directeur. Alles daartussenin maakt deel uit van een vies, smerig wereldje, met louche figuren”, aldus de oud-speler tegen FOX Sports.
Gezellig
Zo, dat is duidelijk. De ex-spits kijkt ondanks deze harde kwalificaties niet met wrok terug op zijn actieve loopbaan. Integendeel zelfs. “Ik heb een fantastische tijd gehad in Nederland, zeker ook bij Willem II. Ik had geen dag het idee dat ik naar mijn werk reed. We hadden een leuke, gezellige groep, met goede spelers. Geert De Vlieger, Joris Mathijsen, Raymond Victoria, Kew Jaliens, Tom Caluwé, Tarik Sektioui, Romano Denneboom, Anouar Hadouir… Ik denk dat Willem II daarna nooit meer een betere selectie heeft gehad.”
Van Den Eede heeft gelijk. De Tricolores eindigden sinds 1999 nooit hoger dan in dat ene memorabele seizoen: 2003/2004. De Tilburgers finishten als zevende. In 26 duels scoorde de spits zes keer. “Ach ja, ik was zeker niet de beste, maar kon wel belangrijk zijn voor de ploeg hè.”
Bourgondisch
De Tricolores huurden de boomlange aanvaller dat jaar van nota bene aartsrivaal NAC Breda. “FC Twente wilde me ook hebben, maar ik wilde in Brabant blijven. Iedereen die mij kent weet dat ik een Bourgondisch type ben, haha! Het werd dus Willem II. Ik lag er niet wakker van dat ik van NAC kwam. Ik vond het juist wel tof. Die vijandigheid, het avontuur, ik zocht het graag op.”
Een van de verrassendste thuisoverwinningen dat seizoen was die op 28 maart tegen PSV. De regerend landskampioen werd met 3-1 verslagen. Van Den Eede scoorde twee maal. “Ik weet er helaas nog maar weinig van.”
Het waren twee solo’s van eigen helft? “Hahaha! Ja, zet dat er maar in. Dan kan ik dat mooi aan mijn kinderen vertellen. Nee, ik moest het meer hebben van hard werken. Snel was ik wel, maar dan richting bar. Dat is nu nog steeds zo trouwens.”
Willem II
Tijdens het ophalen van herinneringen komt er steeds meer bovendrijven bij Van Den Eede. “Ik weet nog dat er toen veel te doen was om aflopende contracten (Willem II wilde die alleen verlengen met een nieuw salarisplafond erin gebouwd, red.). Uiteindelijk vertrokken er veel jongens transfervrij (zoals Mathijsen en Sektioui, red.). Daar heeft de club tot op de dag van vandaag last van, volgens mij.”
Bron: Fox Sports