
Wat we in huis hebben: de keepers uitgelicht
Het seizoen staat op het punt van beginnen. Hoog tijd om eens dieper in onze selectie te duiken. Welke spelers hebben we in huis en wat zijn hun sterke en minder sterke punten? Wat is de achtergrond van onze spelers? In deze vierdelige reeks leren jullie onze spelers wat beter kennen.
Vandaag beginnen we met het eerste deel. Hierin wordt ons keepersgilde onder de loep genomen.
Stefan van der Lei:
Deze 1.86 meter lange doelman is komend seizoen de derde keeper van Willem II. Stefan werd geboren op 5 maart 1993 en zag het levenslicht in Groningen. Hij stond onder contract bij FC Groningen alvorens hij zonder één officieel duel gespeeld te hebben uitgeleend werd aan FC Emmen. Ook hier maakte de doelman zijn debuut niet in het betaald voetbal. De doelman werd nog voor het einde van het seizoen teruggehaald door FC Groningen. Dit wil zeggen dat Stefan nog altijd wacht op zijn debuut in het betaald voetbal. De rechtspoot is 24 jaar, wat betekent dat hij als keeper nog een hele carrière voor zich heeft. Van der Lei zal het dit seizoen moeten hebben van de trainingen en wellicht wedstrijden met Jong Willem II. De doelman heeft rugnummer 93 toegewezen gekregen en tekende bij Willem II een contract tot het einde van komend seizoen.
Mattijs Branderhorst:
Deze doelman kennen we inmiddels allemaal. Met 1.92 is hij de langste keeper van de drie. Mattijs werd op 31 december 1993 geboren in Tiel. In zijn geboorteplaats speelde hij voor Theole alvorens hij een plaats wist te bemachtigen in de jeugdopleiding van Willem II. In 2012 maakte Mattijs al zijn debuut voor Jong Willem II in de wedstrijd tegen Jong Nac. Aan het eind van hetzelfde jaar debuteerde Mattijs in de wedstrijdselectie van het eerste elftal. Tegen Almere City bleef hij negentig minuten op de bank. In het seizoen 2015/2016 verhuurde Willem II de talentvolle doelman aan MVV. Hier maakte hij in september 2015 zijn debuut in het betaald voetbal, net als bij zijn debuut in de beloften tegen – toevallig of niet – NAC. Mattijs kwam in Limburg uiteindelijk 6 keer in actie. Bij Willem II werd hij daarna derde doelman. Het is fascinerend te noemen hoe Branderhorst zich op de trainingen dag in, dag uit inspande in dienst van de andere doelmannen. Hij deed veel ondankbaar werk, zodat de andere doelmannen hard konden trainen. Dit deed hij overigens zonder ooit ook maar één wanklank te uiten. Inmiddels heeft het jeugdproduct zich opgewerkt tot tweede doelman. Het debuut in de hoofdmacht komt voor deze rechtspoot dus steeds een stukje dichterbij. Mattijs ligt nog vast tot 2019, waarbij een optie in het contract is opgenomen voor nog een jaar. Tijdens Koningsdag gaf Branderhorst aan geen genoegen te nemen met een rol als vaste bankzitter en er alles aan te doen om het eerste keeper Timon Wellenreuther zo moeilijk mogelijk te maken.
Timon Wellenreuther:
De laatste in deze serie is onze nieuwe eerste doelman. Het vertrek van Kostas Lamprou viel lang niet bij iedereen in goede aarde. Het zou een hels karwei worden om een waardig vervanger aan te trekken. Uit de hoge hoed kwam daar totaal onverwachts Timon Wellenreuther. De Duitse doelman werd op 3 december 1995 geboren in Karlsruhe. Timon is 1.86 lang en is tweebenig. In tegenstelling tot de twee andere doelmannen in de selectie, heeft Timon meerdere clubs op zijn CV staan. Hij speelde voor Bulscher SC, Beiertheimer FV, SpVgg Durlacher-Aue, Astoria Walldorf, Karlsruher SC en Schalke 04. Voor Schalke 04 maakte Timon zijn debuut in de Bundesliga tegen Bayern München. Hij verving in de rust de geblesseerde doelman Giefer. Enkele dagen later mocht Timon als basisspeler beginnen in een duel met Borussia Mönchengladbach. Bij zijn basisdebuut hield hij zijn doel schoon, waardoor Schalke 04 met 1-0 won. Op 18 februari 2015 maakte onze aanwinst zelfs zijn debuut op het hoogst haalbare podium, namelijk de Champions League. Hij keepte het duel in de achtste finale tegen Real Madrid. In juli 2015 werd Timon verhuurd aan RCD Mallorca. Zijn contract bij Schalke liep onlangs af en waar vele volgers van het Duitse voetbal hadden verwacht dat Timon Wellenreuther de nieuwe eerste doelman zou worden van een subtopper in de Bundesliga, koos hij zeer verrassend voor een overstap naar Willem II. Het plaatje waarin hij de komende jaren als eerste doelman stappen kon gaan maken, stemde hem tevreden. Wellenreuther heeft laatst een rondleiding gehad in Tilburg, zoals te zien was op het Facebook kanaal van Willem II, en geeft aan zich prettig te voelen in de stad. De doelman met een prettig charisma in de goal, kan wel eens een diamant blijken. Timon ligt vast tot 2019, met een optie voor nog een jaar.