
Stop de beloften.nu
De Jupiler League is voor ons als Willem II supporters gelukkig al weer een tijdje achter de rug.
Echter hebben we destijds ons lopen ergeren aan de belofteneltallen van Jong Ajax, Jong PSV en Jong FC Twente. Nu hebben supporters van Go Ahead Eagles een petitie gestart, om de beloftenelftallen te weren uit de Jupiler League.
Op stopdebeloften.nu kunnen mensen een petitie ondertekenen om aan te geven dat ze de beloften van Ajax en PSV liever kwijt dan rijk zijn in de eerste divisie.
“In veel stadions in Nederland zijn wanklanken te horen ten aanzien van de beloftenelftallen in de eerste divisie en een aantal initiatieven zijn helaas niet succesvol geweest. Onze missie is om clubs en supporters te verenigen tegen deze beloftenelftallen en we willen daadkrachtiger optreden richting de KNVB”, staat in de petitie te lezen.
Middels diverse (sociale) media hebben de anti-beloftenfans argumenten opgehaald met het oog op de vraag of beloftenelftallen uit de eerste divisie gehaald moeten worden.
Zij vinden dat de wedstrijden tegen beloftenelftallen “geen ambiance hebben”. Bovendien zitten er “significant minder mensen op de tribune” en zijn er “minder mensen die de wedstrijd via een tv-dienst bekijken”. Dit heeft volgens de fans zowel “negatieve effecten op commercieel vlak als op sportief vlak”.
Competitievervalsing
Daarnaast wordt het woord competitievervalsing in de mond genomen. “Het opstellen van eerste elftalspelers leidt ondanks de onlangs aangescherpte regels tot “een sterk fluctuerend kwaliteitniveau van de beloftenelftallen. De kans op competitiepunten fluctueert mede hierdoor”, schrijven de initiatiefnemers.
Tot slot menen zij dat beloftenelftallen niet gelijk behandeld worden. “De beloftenelftallen worden in de competitie anders behandeld dan de overige clubs in de eerste divisie. Beloftenelftallen maken immers geen kans op een periodetitel, promotie en degradatie.”
TEKEN HIER DE PETITIE