Officieel verslag clubraadvergadering
Bij deze delen we, na het communiqué van vannacht, graag het officiële volledige verslag van de clubraadvergadering die gisteren heeft plaatsgevonden:
————————————–
Aanwezig: Clubraad, Stichtingsbestuur.
Verhinderd: Barbara Buster (gemachtigde: Fons de Kok), Kees Govers (gemachtigde: Robert Hoofs), René Wesdorp (gemachtigde: Deny Dijkgraaf), Marc Willems.
Persruimte Koning Willem II Stadion.
20.00 uur.
Opening
Voorzitter Paul Gerritse heet de aanwezigen welkom.
Aan de agenda wordt door de voorzitter een agendapunt toegevoegd: Oproep van het Stichtingsbestuur.
Toehoorder Pieter Jansen van ‘Willem II Betrokken’ is aanwezig in de on- juiste veronderstelling dat hij ook was uitgenodigd. Na beraad wordt in goed overleg met Pieter besloten dat hij deze buitengewone bijeenkomst niet zal bijwonen maar de volgende reguliere vergadering uiteraard weer wel.
Er zijn drie ingekomen stukken, te weten twee berichten van de voorzitter van de Raad van Commissarissen en een bericht van directeur Berry van Gool.
Mededelingen
Fons de Kok wordt welkom geheten als nieuw lid, namens de Suppor- tersclub Willem II. Secretaris Hans Kamerbeek meldt volledigheidshalve dat Fons, naast zijn reguliere baan, parttime werkzaam is voor het kantoor van Kamerbeek.
Verhouding CR-SB in het conflict tussen SB-RvC
De voorzitter van het Stichtingsbestuur houdt een uitvoerige presentatie. Hij wordt geflankeerd door de twee andere leden van het bestuur. Chronologisch en aan de hand van diverse documenten en correspondentie waaruit wordt geciteerd, wordt verslag gedaan van de relatie met de Raad van Commissarissen en wordt de handelwijze van het bestuur richting Clubraad toegelicht.
Tijdens en na de presentatie vindt uitvoerig en kritisch debat plaats tussen Clubraad en bestuur. De vergadering wordt vervolgens 1,5 uur geschorst ten behoeve van overleg door de Clubraad buiten aanwezigheid van het bestuur.
Aan het slot wordt vastgesteld of de leden van de Clubraad thans voldoende zijn geïnformeerd door het bestuur. Een meerderheid van de leden beaamt dit. Een deel van de leden acht zich niet voldoende geïnformeerd, en is van mening dat ook de Raad van Commissarissen moet worden gesproken. Dit met een tweeledig doel, te weten een betere oordeelsvorming en de hoop dat het bijdraagt aan een spoedige en goede oplossing.
Vervolgens wordt, buiten aanwezigheid van het bestuur, ter stemming gebracht een voorstel om het vertrouwen uit te spreken in het bestuur. De secretaris merkt op dat er geen voorstel vooraf is geagendeerd en dat de vergadering ook niet voltallig is, daarom kunnen op deze vergadering geen besluiten worden genomen. Het voorstel om het vertrouwen uit te spreken in het bestuur wordt met meerderheid van stemmen aangenomen. Nadat het bestuur weer bij de vergadering is aangesloten, wordt het hier- van in kennis gesteld.
Oproep van het Stichtingsbestuur
Het Stichtingsbestuur doet richting de leden van de Clubraad, waaronder de “tegenstemmers” van zojuist, een dringende oproep om te komen tot verbinding, eenheid, vertrouwen en samenwerking. Over kampen heenkijken, dit alles ten behoeve van onze club Willem II.
Rondvraag
Gerard van Laarhoven vraagt het bestuur wat het nu gaat doen. Het bestuur meldt dat er nog geen besluit is genomen maar dat een en ander een vervolg krijgt en dat daarover vanzelfsprekend verantwoording aan de Clubraad voor wordt afgelegd.
Sluiting
De Agendacommissie zal meteen na de vergadering een communiqué opstellen en doen uitgaan. De voorzitter sluit de vergadering om 01.15 uur onder dankzegging aan allen.