
Matchday: Willem II – FC Den Bosch
Zondag speelt Willem II na anderhalve week weer een thuiswedstrijd in de Keuken Kampioen Divisie. In het Koning Willem II stadion komt FC Den Bosch op bezoek.
Tricolores in vorm en lege KingSide
Willem II zal de sterke reeks proberen voort te zetten. Na drie winstpartijen op rij tegen Jong AZ, TOP Oss en De Graafschap zal het equipe van Peter Maes proberen om ook laagvlieger FC Den Bosch aan de zegekar te binden. Dit zal moeten gebeuren zonder de steun van de KingSide. Door ongeregeldheden bij de play-off wedstrijd Willem II – VVV Venlo van afgelopen seizoen werd een bestaande voorwaardelijke straf omgezet in een definitieve straf. Ook het uitvak blijft leeg. Dat besloot de Tilburgse ‘voetbalvierhoek’ eerder.
Vorig seizoen
De editie van vorig jaar zal iedereen zich ongetwijfeld nog herinneren; in een dramatische wedstrijd, die door rellen in het stadion ongeveer anderhalf uur stil lag, verloor Willem II met 1-2 van de Bosschenaren. Voor Willem II kreeg verdediger Wessel Dammers na 46 minuten, en bij een 0-1 achterstand, een rode kaart. Die domper kwamen de Tricolores ondanks een treffer van Jesse Bosch niet meer te boven. In de uitwedstrijd maakte Thijs Oosting zijn eerste doelpunt sinds de terugkeer van zijn blessure. Mede door de goal van Oosting won Willem II die wedstrijd met 0-2.
FC Den Bosch
FC Den Bosch kent met 9 punten en een 17e plaats een redelijk teleurstellende seizoensstart. Echter zal Willem II moeten waken voor de Bosschenaren; eind september werd in Groningen tegen de plaatselijke FC met 0-3 gewonnen. Oud Willem II-speler Victor van den Bogert, die in Tilburg tot 10 optredens kwam, begon dit seizoen als eerste aanvoerder. Hij speelde de laatste weken (mede door een blessure) niet. FC Den Bosch-trainer Tomasz Kaczmarek zal sowieso flink moeten puzzelen met de opstelling. Vier spelers kampen met blessures, en door de interlandperiode mist Den Bosch drie spelers die zijn opgeroepen om hun nationale team te vertegenwoordigen.
Keuze genoeg voor Maes
Willem II beschikt bijna over een volledig fitte selectie. Patrick Joosten ondervindt fysieke klachten, waardoor het waarschijnlijk is dat Thijs Oosting weer in de basis begint. In de wedstrijd tegen De Graafschap was Joosten nog de vervanger voor Oosting.
Waar Jeredy Hilterman tijdens de vorige interlandperiode nog werd opgeroepen voor Suriname, is hij nu beschikbaar. De bondscoach koos voor andere namen. Of hij na de zinderende invalbeurt van Jeremy Bokila tegen De Graafschap in de basis begint, is nog niet bekend.
Willem II – FC Den Bosch begint om 14:30 en wordt uitgezonden op ESPN.