
“Oude Garde” bezoekt training
Vanmiddag heeft de selectie van Willem ll tijdens de training bezoek gehad van een delegatie van “de harde kern” van onze club. Aanleiding voor dit bezoek waren de gebeurtenissen van afgelopen week op en naast het veld en de berichten die hierover in de media zijn verschenen. De boodschap die werd overgebracht was dat iedereen baalt van de ontstane situatie en het feit dat er mensen ontslagen zijn, zelf opgestapt zijn en het onrustig is rondom de club maar dat ingrijpen soms noodzakelijk is om er uiteindelijk als club sterker uit te komen.
Wat wel duidelijk is gemaakt en een belangrijke reden is van het bezoek van de supporters was het bericht van onze algemeen directeur in de media vandaag dat personen binnen de club zich niet veilig voelen/voelden, en daar is vanuit de supporters een krachtig signaal over afgegeven met de tekst, “Als er iemand binnen onze club zich onveilig voelt geeft het aan bij de trainer, de teammanager of vertrouwenspersoon of de directeur en laat het ons weten. We zijn met z’n allen de club, jullie op het veld en wij op de tribune en samen zijn we Willem ll. Wij zullen het nooit accepteren dat mensen privé bedreigd worden als ze werkzaam zijn voor onze club”.
De andere reden was het verhaal van onze nieuwe aanwinst. Onze IJslander gaf in een interview aan dat hij zich bewust was van de risico’s in zijn spel en daarom nogal eens een gele kaart pakte. De supporters gaven aan dat ze vrijdag hadden genoten van het elftal en de passie, strijd en leeuwenmoed waarmee ze MVV uiteindelijk pakten en de drie punten in Tilburg hielden. Er werd aangegeven dat deze inzet altijd kan rekenen op onze onvoorwaardelijke steun en dat onze IJslander daar nu al een voorbeeldrol in pakte. Omdat hij dus ( overigens terecht ) zijn eerste gele kaart pakte moest hij dus een belofte aan zijn vriendin inlossen. Hij heeft zijn vriendin namelijk beloofd om bij iedere gele kaart op zijn kosten uit eten te gaan.
Het eerst etentje is op kosten van de OGT ( Ouwe Garde Tilburg ), die geld hebben uitgelegd en hem dit eerste etentje schenken als soort van statement dat passie, strijd en leeuwenmoed gewaardeerd wordt. Daarbij gelijk aangegeven dat hij verder weinig gele kaarten moet pakken omdat je daar in Nederland voor geschorst wordt en we hem liever op het veld zien strijden dan op de tribune en we er vanuit gaan dat de trainer hem daarop ook zal wijzen. Verder de selectie aangegeven dat dit eenmalig was en het niet de bedoeling is dat iedereen vanaf nu gele kaarten gaat “scoren” al gaf onze aanvoerder ( FH ) al gelijk aan dat hij er al drie te pakken had. Als afsluiter werd er tegen Dani Mathieu nog gezegd dat hij de enige is die hiervoor nog in aanmerking komt maar dat dan niet hij, maar zijn moeder met de gehele “harde kern” mee uit eten mag.
Na de boodschap klonk er namens de selectie een klein applaus en gingen ze verder met de training met als laatste woorden van de supporters, “en nu trainen en zondag drie punten pakken in Leeuwarden want het wordt een mooi seizoen als we het samen doen”.
WIJ ZIJN WILLEM II, SINCE 1896.