
Grote belangen bij Willem II – FC Emmen
In de laatste Eredivisie-thuiswedstrijd van dit seizoen komt FC Emmen in Tilburg op bezoek. Voor beide teams zijn de belangen groot. De Tricolores strijden voor een ticket om de play-offs voor Europees voetbal, terwijl de promovendus vecht voor lijfsbehoud.
De deskundigen die begin dit jaar in de VI-seizoengids de eindstand voorspelden, waren behoorlijk eensgezind: FC Emmen zou het moeilijk krijgen. Vier van de twaalf deskundigen voorspelden een achttiende plaats op de eindranglijst, nog eens zes voorzagen een plek bij de onderste drie. Alleen Kees Jansma en Willem Vissers rekenden op direct lijfsbehoud van de Rood-Witten. Vooralsnog hebben laatstgenoemden het bij het rechte eind, want FC Emmen heeft twee wedstrijden voor het einde van de competitie lijfsbehoud nog in eigen hand. De ploeg van trainer Dick Lukkien staat één plek boven de degradatiestreep, met drie punten voorsprong op achtervolger De Graafschap.
Belangrijke speler
De Drentenaren hebben vertrouwen getankt, want ze behaalden uit hun laatste vier duels zeven punten. Thuis werd gewonnen van sc Heerenveen en FC Utrecht, terwijl uit gelijk werd gespeeld tegen NAC Breda. De belangrijkste speler is aanvoerder Anco Jansen (30). De routinier speelt al dertien jaar in het betaald voetbal en kwam uit voor FC Zwolle, FC Groningen, SC Cambuur, BV Veendam, De Graafschap en Roda JC. Voordat hij bij FC Emmen tekende, speelde hij ook nog twee seizoenen bij het Turkse Boluspor; een periode waar hij goede herinneringen aan bewaart. De aanvoerder heeft zich ten doel gesteld om zich met FC Emmen te handhaven op het hoogste niveau. Als clubtopscorer met vijf doelpunten (en acht assists) geeft hij het goede voorbeeld.
Tiende editie
De uitwedstrijd in Emmen was de laatste wedstrijd voor de winterstop en werd met 0-2 gewonnen. Het was tevens de laatste wedstrijd van Fran Sol voor de Tricolores. Nadat Aras Özbiliz de score in de eerste helft had geopend, frommelde de Spanjaard tien minuten na rust de 0-2 binnen. Willem II en FC Emmen troffen elkaar negen keer eerder in competitieverband. Vier keer in het midden van de jaren tachtig (FC Emmen trad in 1985 toe tot het betaalde voetbal) en vier keer in de seizoenen 2011-2012 en 2013-2014 toen Willem II in de Jupiler League uitkwam. De Emmenaren wisten in de onderlinge historie nooit in Tilburg te winnen. De laatste thuiswedstrijd van Willem II tegen FC Emmen dateert van vijf jaar geleden en eindigde in een 3-2 overwinning. Robbie Haemhouts zorgde destijds voor de winnende treffer.
Grote belangen
Regelmatig worden wedstrijden in de voorlaatste competitieronde om des keizers baard gespeeld, maar daar is nu geen sprake van. Willem II strijdt om het behalen van de play-offs en moet de voorsprong van twee punten op belager FC Groningen zien te behouden. FC Emmen zal er alles aan doen om zich na een goed debuutseizoen te handhaven op het hoogste niveau. Beide teams hebben dus iets om voor te strijden zondag.