
MATCHDAY: Willem II – NEC (Kassa om 15.15 uur open)
De winterstop is weer bijna voorbij. 4 weken van (schoon)familieverplichtingen, nieuwjaarsborrels en iets te veel kilootjes aangekomen, liggen bijna achter ons.
De bal gaat weer bijna rollen. Heerlijk! Lekker met je maten voetbal kijken onder het genot van een biertje. We kunnen niet wachten.
Hoewel de winterstop bijna is afgelopen, lijkt de natuur hier heel anders over te denken. Koning Winter gaat echt zijn intrede doen in Nederland. Op moment van schrijven ligt het veld in het Koning Willem II-stadion nog bedekt onder een dikke laag sneeuw. En dat brengt meteen mooie herinneringen boven. Iedere Willem II-er krijgt nog kippenvel en warme gevoelens van de sneeuwwedstrijd tegen FC Groningen in 2008 met een ontketende Frank Demouge.
Krijgen we zondag weer zo’n historische wedstrijd? Dan zal NEC Nijmegen er moeten aan geloven. Een belangrijke wedstrijd meteen. De nummer 11 tegen de nummer 12. Beide 19 punten. Niets op aan te merken. De winnaar kan de degradatiezone (definitief ?) vaarwel zeggen, maar de verliezer zal met een schuin oog naar beneden moeten blijven kijken.
NEC Nijmegen en Willem II staan precies gelijk. 17 wedstrijden gespeeld. 4 gewonnen, 7 gelijk en 6 verloren. Willem II heeft alleen een iets beter doelsaldo (-7 om -10). NEC Nijmegen sloot de eerste seizoenshelft wisselvallig af. Na een 5-0 oorwassing tegen Ajax in de Arena werd er thuis gewonnen van FC Twente en ADO Den Haag, maar werd er gelijkgespeeld op Woudenstein tegen Excelsior en verloren van Heracles Almelo. Hoopvol voor Willem II is verder dat NEC Nijmegen de punten vooral in eigen huis haalt. Er werd dit seizoen pas 1 keer uit gewonnen, in Kerkrade tegen Roda JC. De wedstrijd eerder dit seizoen in Nijmegen eindigde na een draak van een wedstrijd in 0-0. De selectie van NEC Nijmegen, die we toch wel als vreemdelingenlegioen kunnen bestempelen, kreeg afgelopen week een kwaliteitsinjectie met de komst van een oude bekende: Ali Messaoud.
Willem II dan. Willem II startte het seizoen moeizaam, maar na een onnodige nederlaag tegen ADO Den Haag op 5 november 2016 is de motor beginnen te draaien. In de laatste 5 wedstrijden werden 9 punten gehaald en werd onder meer PSV knap op 0-0 gehouden. Onze Griekse keeper Kostas Lamrou verdient hierbij een speciale vermelding. Hij hoefde de laatste 5 wedstrijden slechts 1 keer te vissen en dat was ook nog eens door een eigen doelpunt. Bij Willem II heerst rust. De club lijkt af te stevenen op een solide eindpositie in de middenmoot. Dat dachten we echter vorig jaar ook, maar toen kwamen we door een dramatische tweede seizoenshelft echter alsnog in de problemen. Hopelijk gaat dat nu niet gebeuren en kunnen we de eerste thuiswedstrijd van 2017 meteen de drie punten in eigen huis houden.
Naast Kostas Lamprou is er ten slotte nog een speler die een speciale vermelding verdient en dat is onze aanvoerder. Jordens presenteert zich op en buiten het veld als een echt uithangbord van Willem II. Altijd correct. Altijd vriendelijk. En bovenal een prima verdediger. Wij zijn dan ook zeer blij met de contractverlenging van Jordens. Hiermee geven de club en Jordens een zeer positief signaal af!